Torebka po torebce

Moda | 4 lutego 2012 | 10 komentarzy

Jakie pytanie jest dla snoba najbardziej krępujące?  „Co robisz z torbami po zakupach”. Oczywiście, nie chodzi o siatki po bułkach z piekarni Lubaszka, ale o te, jak to się mawia, modowe.

Ilekroć komuś je zadaję, następuje konsternacja. No bo przyznać, że trzyma się je w domu to trochę obciach. Coś jakby kolekcjonowało się puszki po piwie (sam je zbierałem i ustawiałem na karniszu). A stwierdzić, że się je od razu wyrzuca też słabo. Nikt przecież nie uwierzy, że nie żal pozbywać się efektownych dowodów nie najgorszego skądinąd materialnego statusu. I rozpasania.

Teraz, na przykład, nie wiem, co mam zrobić z torbą David Beckham for H&M. Może – śladem mojego znajomego – zrobić z niej wystawkę w kuchni? On zawiesza na kuchennej ścianie wszystkie torebki z drogich sklepów, co robi mu za tapetę. Może chodzić z nią po mieście? Pewna moja nietuzinkowa znajoma w torebce (po torebce) Chloe zawoziła pościel do magla, wpadając uprzednio na kawę do Między Nami, gdzie – jak to w Między Nami – robiła ona (torebka, nie znajoma) furorę. A może na niej zarobić, wystawiając na Allegro? Choć kokosów nie zbiję – takie chodzą tam za złotówkę. W przeciwieństwie do Korei Południowej. Przeczytałem gdzieś, że Koreanki, by się podlansować w Seulu, płacą aż 23 dolary za sztukę!

Zdezorientowany wrzuciłem w końcu w google hasło: „papierowe torby po zakupach. Co robić?”. Wyskoczyła strona Agrojanas.com.pl. A na niej artykuł pt. „Historia torebek papierowych”. Artykuł nie dał mi, co prawda, żadnych wskazówek, był jednak całkiem pouczający. Jego pierwsze zdanie brzmiało: „Gdzie bylibyśmy bez torebek z papieru?”.

Dalsza część artykułu uświadomiła, że mniej więcej bylibyśmy w dupie. O!

 

 

10 Komentarze

 1. Sylwia
  8 lutego 2012

  Potrzeba matką wynalazków! U mnie „efektowne” torby z grubszego papieru (tudzież cieńszej tektury) służą za pojemniki-segregatory do przechowywania pasków, rękawiczek, apaszek czy też innych szalenie-potrzebnych-elementów-garderoby. Ta po-zakupowa spuścizna doskonale sprawdza się w tej roli, z tym, że pozostaje to tylko do mojej informacji, bo „moje pomysły” chowam głęboko w szafie.
  O! Jednak jedna z tychże toreb wisi na kaloryferze i zasłania niespecjalnie urodziwą plamę na ścianie 😉 Mogę się zatem przyznać do lansu;)

  Odpowiedz
  • michalzaczynski
   8 lutego 2012

   W sumie dobry pomysł, z tymi rękawiczkami, które ciągle gdzieś się gubią!

   Odpowiedz
 2. feco
  8 lutego 2012

  Chyba istnieje w Polsce jakiś sentyment do opakowań, może powstały w okresie błędów i wypaczeń, kiedy to kolorowa reklamówka stanowiła obiekt pożądania:)
  Ja te „yleganckie” też z pietyzmem przechowuję, ale to chyba wynik mojego hopla, że „kiedyś się przyda”. Ale właśnie, do czego?:)

  Odpowiedz
 3. modologia
  9 lutego 2012

  Jeśli takowa torebka jest papierowa, to służy jako kosz na inne papiery i po zapełnieniu idzie do papierowego nieba w postaci kubła na papierowe odpadki pod blokiem. Mój zerowy poziom sentymentów dla „it bag” spowodowane jest brakiem miejsca w blokowym lokum. Proza żywota.

  Odpowiedz
  • Sylwia
   9 lutego 2012

   Oj tam, oj tam – nie proza żywota, tylko recykling, to się chwali;)
   Ja nadal daję „swoim” papierowym torebkom drugie życie i chowam w nich rajstopy;)

   Odpowiedz
 4. Taka Marta
  14 lutego 2012

  Ale w czym tkwi problem, bo nie mogę pojąć bezsensu tego postu?O.o Nie potrzebujesz torby, to ją wyrzucasz. Po co sztucznie popularyzować trend na obnaszanie się po mieście z torbą z H&M`u (!!) albo Chloe?? Nie wierzę, nie wierzę

  Odpowiedz
  • michalzaczynski
   14 lutego 2012

   To, że czegoś nie rozumiesz, nie oznacza jeszcze, że to coś nie ma sensu.

   Odpowiedz
 5. Aleksandra Łukasiewicz
  18 lutego 2012

  Takie torby świetnie się u mnie sprawdzają kiedy idę na jakieś zajęcia malować/rysować – idealnie mieszczą się wszystkie farby i pędzle, a jednocześnie nie ma wielkiego żalu jak się zniszczą.

  Odpowiedz
 6. Chochola ksiezniczka
  27 kwietnia 2012

  ja w swoich noszę posiłki do szkoły/pracy. są sztywne, więc posiłek raczej się nie przewraca, a nawet jeśli to nie muszę takiej torebki prać, zwyczajnie wyrzucam.

  Odpowiedz
 7. praktyczna
  9 maja 2012

  Te torby są świetne. Idealne do segregowania suchych śmieci. Całkiem wytrzymałe i ładne jak na kosz na śmieci 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz