Faceci w ogóle tam nie występowali za bardzo

A teraz kawa na ławę. Fakty są takie, że w zawodzie dziennikarza trzeba być dobrze poinformowanym. I nieskromnie powiem, że ja jestem.

agencje prasowe

Od dwóch miesięcy horyzonty poszerzają mi depesze nowej agencji informacyjnej Newseria Lifestyle, prężnie działającej w branży mody. Mówiąc krótko: wreszcie wiem, co w trawie piszczy.

Oto depesza o tytule „Paris Hilton zamawia ubrania od polskiego projektanta. Są także przyjaciółmi”, z której dowiaduję się, iż Daniel Jacob Dali („po wielkiej karierze za granicą przygotowuje się do pokazu w Polsce”) przyznał, że Paris Hilton „nie jest już tylko jego klientką”.  – Może zdradzę, że Paris lubi się napić shota, tak jak Polacy piją – mówi agencji pan Dali. I to w zasadzie clou depeszy. Krótko i na temat.

Jeśli ktoś nie wie, kim jest pan Dali (a sam nie widziałem), spieszę poinformować, że projektant przejął swój pseudonim od Salvadora Dalego. Pan Daniel poznał rodzinę malarza i nawet spał w jej domu, o czym agencja zadepeszowała przy następnej okazji. Projektant znany też jest z tego, że potwierdził, iż Naomi Campbell „rzeczywiście ma problemy z naturalnymi włosami i musi nosić sztuczną fryzurę”. O czym, oczywiście, jako pierwsza doniosła agencja.

Dzięki agencji wiem też, jak rozwija się kariera projektantki biżuterii Anny Wendzikowskiej. Artystka wypowiedziała się ekskluzywnie dla agencji: – Chciałabym, żeby firma wypłynęła na szersze wody, trochę się więc od niej dystansuję. Coraz więcej jest osób, które od strony designu się tym zajmują. Coraz więcej projektów powstaje za granicą i mam nadzieję, że to będzie coraz większy projekt. Trzymamy zatem kciuki. Nawet jeśli nie rozumiemy przekazu. Ale artyści tak mają.

A jak sprawy u Kai Śródki? „Fraki dla kobiet Kai Śródki robią furorę” depeszuje Newseria (status e-maila priorytetowy, do natychmiastowej publikacji). Pani Śródka ujawniła w rozmowie z Newserią Lifestyle, jak wpadła na projekt kobiecych fraków. – Miałam sen. Scena jak z „Oczu szeroko zamkniętych” Kubricka. Tylko, że zamiast sytuacji balowej mężczyzn ubranych we fraki, w surduty, kobiety właśnie nosiły fraczydła, a faceci w ogóle tam nie występowali za bardzo. Jak donosi agencja, Kaja Śródka „nie zastanawiała się długo, co zrobić ze swoim snem”. Konkretnie, na temat.

Oprócz tego dowiedziałem się, że „według Nataszy Urbańskiej Agnieszka Komornicka była jej siostrą bliźniaczką w poprzednim życiu” oraz że Ewa Minge razem z architektami zaprojektowała swój pierwszy budynek i „ma nadzieję, że będzie on czymś wyjątkowym na skalę światową”. Też konkretnie i na temat.

W tym miejscu się pochwalę, że jestem na bieżąco ze światem stylingu. Oto Zosia Ślotała rozpoczęła współpracę z Omeną Mensah, która wyraziła się o stylistce słowami: – Działa bez zastanowienia, od razu wie, co jej pasuje, a co nie i mnie się to osobiście bardzo podoba, bo nie ma wielkiego opowiadania, jest konkretnie na temat.

Toż to dokładnie jak sama Newseria! Bez zastanowienia, ale konkretnie, na temat.

Ps. Agencja Newseria o sobie samej:. „Codziennie naszą stronę w internecie odwiedza około 2000 zarejestrowanych dziennikarzy. Dzięki czemu publikowane przez nas materiały docierają do milionów odbiorców w Polsce i za granicą”.

Fot: Careering Ahead Ncl

4 Komentarze

 1. Krystyna
  19 listopada 2013

  Dawno się tak nie uśmiałam, pozdrawiam.

  Odpowiedz
 2. Mimi
  21 listopada 2013

  Cyrk. Masakra.
  Dziękuję za https://michalzaczynski.com
  :*

  Odpowiedz
 3. Antonina
  22 listopada 2013

  Tragedia. I jak tu Panie Michale być dziennikarzem w takim środowisku?

  Odpowiedz
 4. ewah
  25 listopada 2013

  Michał, uwielbiam Cię:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz