Hipnoza KAS KRYST. Kampania kolekcji wiosna/lato 2018

Dziś premiera!, Moda | 19 marca 2018 | Brak komentarzy

To są cuda, drodzy państwo. Bo gdy już się wydawało, że poprzednią sesją Kas Kryst i Daniel Jaroszek osiągnęli szczyt swoich możliwości, duet udowadnia, że potrafi jeszcze więcej. I jeszcze lepiej.

Kampanie Kas Kryst należą do tych nielicznych, których autentycznie co sezon się wyczekuje. I które szturmem zdobywają (i słusznie zalewają) social media i portale nie tylko modowe. Z najnowszą, którą czytelnicy tego bloga mają okazję zobaczyć jako pierwsi, będzie tak samo.

Powód? Jest po prostu zachwycająca. Sesja kolekcji na wiosnę i lato 2018 to symbioza wyrazistej, momentami wściekle wzorzystej mody z równie wzorzystą, zbudowaną z tkanin przestrzenią, nawiązującą do marokańskiego namiotu, z rzadka – jak zaznacza projektantka – wpadającymi doń promieniami słońca.  Ów miks dostarcza obłędnych – w sensie dosłownym także – wrażeń. Jak w kalejdoskopie wszystko tu wiruje, układając się jednocześnie w całkiem usystematyzowaną, geometryczną całość. Efekt: działa jak hipnoza i nie można od niej oderwać wzroku.

– Wszystkie wzorzyste tkaniny wyszukałam podczas targów Première Vision w Paryżu i to głównie one zainspirowały nas do stworzenia tej kampanii – mówi Kas Kryst. Jak przyznaje, chciała wymieszać maksimum wzorów i kolorów w każdym elemencie, by przy pierwszym spojrzeniu oszukać oko i uzyskać możliwie najsilniejszy efekt mocno graficznego obrazu. – Żeby przełamać tę geometrię, ale też nie obciążyć zbyt mocno sylwetek ciemną plamą, wykorzystałam miękki, lekko transparentny tiul – dodaje projektantka.

 

1 (1)

Zważywszy na inspiracje, Kas Kryst tej wiosny idzie nieco w etno i zahacza o egzotyczną estetykę Maghrebu. Oczywiście, w kolekcji znajdziemy evergreeny Kas, z falbaniastymi, szalenie fotogenicznymi spodniami na czele. Nie zabraknie też spektakularnych płaszczy; tu – mięsisty, soczyście zielony z pewnością ozdobi przewodniki po trendach niejednego miesięcznika czy portalu, o edytorialach nie wspominając. Przy stale zmieniających się kontekstach, wiodących kolorach czy tkaninach, moda Kas Kryst jest mocno określona, a jej styl spójny i łatwo rozpoznawalny (więcej o tym choćby TU).

 

2 (1) 3 4 (1) 5 (1) 6 (1) 7 (3) 8

Fotograf: Daniel Jaroszek / MAKATA
Modelki:  Klaudia, Hania, Agata, Anastasiia  / United for Models, Paulina i Zosia / Model Plus, Zuza / New Age Models,  Olivka / Neva Models
Make up: Iza Kućmierowska / Complete Artists & Production
Włosy: Emil Zed / Van Dorsen Artists
Scenografia: Wito Bałtuszys, Adam Bonarski / Myk Myk Studio
Asystent: Otto Sot / MAKATA STUDIO
Produkcja: Ola Pudło / MAKATA
Retusz: Magdalena Baran / MESH WARSAW
Backstage: Monika Płusa
Buty:  Adrian Krupa i Fashion PR
Studio 99

Moje codzienne komentarze czytaj na Facebooku <KLIK>, a relacje oglądaj na Instagramie <KLIK>.

 

Dodaj komentarz