KAS KRYST na jesień i zimę 2018/2019 – premierowo na moim blogu.

Dziś premiera!, Moda | 22 października 2018 | Jeden komentarz

Gimnastyczka artystyczna Olivia Skassa, Leopold Żurowski z Dancingu Międzypokoleniowego oraz zawodnicy MMA Paulina Raszewska i Bartosz Fabiński to gwiazdy najnowszej kampanii KAS KRYST. Wybór takich bohaterów automatycznie określa temat sesji, jak zwykle zresztą znakomitej.

Nie bez powodu przecież projektantka wraz z Danielem Jaroszkiem wyznaczają trendy w polskiej modzie – tak sposobie jej fotografowania, jak i narracji. Dzięki temu każda kampania KAS to wciągająca opowieść.

O czym duet opowiedział nam tym razem? O dążeniu do perfekcji, o walce z przeciwnościami, nie poddawaniu się. Ale też o wielu wymiarach i obliczach piękna. O zaufaniu i przyjaźni.

1 (3)

Scenografia, której autorką jest Paulina Szpila, przypomina blue box (czy raczej: green screen) i tworzy zgrabne tło na kolekcji i dla samych sportowców, niczym wyjętych z produkcji filmowej. Kampania przywołuje obraz dokumentalny. Można odnieść wrażenie, że oko „kamery” podpatruje ludzi zmagających się z samymi sobą, dążącymi do uzyskania coraz lepszych wyników, pragnących osiągnąć obrany przez siebie cel. Figury gimnastyczne, sztuki walki i ciało – to pola ich zadań.

Nie bez znaczenia wydaje się też być rozpiętość wiekowa bohaterów sesji. Mocowanie się z przeciwnościami nabiera dzięki temu dodatkowego wydźwięku.

Sama kolekcja, mocno inspirowana modą męską, to jedno- i dwurzędowe garnitury, kombinezony, płaszcze i puchowe kurtki. Dominuje oversize, kroje podkreślające ramiona i oscylujące wokół power dressingu. Pojawiają się w niej nowe dla KAS kolory – odcienie brązu czy pomarańczy. Projektantka zestawiła je ze znanymi już u niej różem i zielenią, choć w bardziej ponurych tonacjach różem, z szarościami i metalicznym błyskiem. Do tego – obowiązkowa u niej czerń. Tkaniny? Wełna, bawełna i metaliczne poliestry, wzbogacone aksamitem. Gamę akcesoriów dopełnia srebrna i złota biżuteria Natalii Kopiszki.

2 (3) 3 (1) 4 (1) 5 (3) 6 (2) 7 (4)

 

Photographer: Daniel Jaroszek
Executive Producers: Kacper Sawicki, Paweł Bondarowicz
Producer: Ola Pudło
Production Coordinator: Tomek Sulima
Cast: Olivia Skassa / NEVA Models, Paulina Raszewska, Bartosz Fabiński, 
Leopold Żurowski / Dancing Międzypokoleniowy
Set design: Paulina Szpila / Art Department
Make up: Gosia Sulima / AF Photo
Hair: Aleksandra Płużyńska / Aleksandra Płużyńska Pracownia Fryzjerska
Photographer’s assistants: Otto Sot i Bartek Suchoń
Retouch: Magdalena Baran / Mesh Warsaw
Studio: Daylight

Moje komentarze czytaj na Facebooku <KLIK>, a relacje oglądaj na Instagramie <KLIK>.

1 Komentarz

  1. Hosa
    25 października 2018

    Zapowiada się ciekawie 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz