Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class 'collapsArch' does not have a method 'enqueue_scripts' in /home/zaczynski/domains/michalzaczynski.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Wojna domowa. Pierwsza sesja zdjęciowa w czasach samoizolacji: Bola na wiosnę i lato 2020

Moda | 5 maja 2020 | Brak komentarzy

Modele sami – bądź z pomocą bliskich – wymyślili i zrobili sobie zdjęcia. W domu lub tuż obok.

I oto jest – pierwsza sesja mody zrealizowana w czasach pandemii. Według nowych zasad i ograniczeń. Choć te drugie, jak się okazuje, wcale nie muszą negatywnie rzutować na końcowy rezultat. Wręcz przeciwnie.

„Uczucie niemocy, niepokoju i porażki planów artystycznych – takich jak przygotowywana od dawna kampania czy pierwszy samodzielny pokaz w Warszawie – było trudne do zniesienia – mówi Ola Bajer, projektantka marki Bola.

Przyznaje jednak, że hasła typu #staysafe czy #stayhome zainspirowały ją do podjęcia wyzwania i uratowania projektu.

Modele i modelki sami zrobili sobie zdjęcia, względnie poprosili rodzinę czy przyjaciół. Sami też wymyślili ich koncepcję. Do wszystkich stylizacji wybranych ze stylistą Mateusz Kołtunowicz zostały doszyte maski/ kominiarki oraz rękawiczki, tak aby zadbać o bezpieczeństwo.

Efekt? Pamiętnik czasów samoizolacji. A przy okazji – pewnie nawet niezamierzenie – kronika naszych lęków, obaw, ale i czułości i nadziei. Domowej wojny z niepewnością i nudą.

Sama kolekcja, przewrotnie nazwana .crowd. (tłum), wyróżnia się metalicznymi tkaninami, patchworkiem i kostiumami zentai i utrzymana jest w charakterystycznej dla Oli estetyce streetwearu i warcore’u z elementami klasycznego krawiectwa.

Do projektu projektantka zaprosiła sześcioro modeli:

Weronika : modelka
Zdjęcia: młodsza siostra Emilia 14 lat

Sylvia L/ herlovelygore : performerka /modelka
Zdjęcia: samowyzwalacz/Sylvia

Grzegorz : model
Zdjęcia: Ernest @krsfvde

Thirdeyediemension / Krysia : dj/ producentka/ modelka
Zdjęcia: znajomy fotograf z Krakowa @magovsky

Zuza OK – dj /tatuatorka – wraz z chłopakiem Karolem – Sapi tha King – managerem /producentem i psem Korsą
Zdjęcia: Zuza OK/Karol/samowyzwalacz

Mejkap/hair: własny
stylizacja zdalna: Mateusz Kołtunowicz
buty: Dr. Martens Polska

Codzienne komentarze czytaj na Facebooku <KLIK>, a ładne rzeczy, ładne miejsca i ładne stories oglądaj na Instagramie <KLIK>.

Dodaj komentarz