Premiera mojego podcastu. Posłuchajcie pierwszych dwóch odcinków.

Dziś premiera!, Moda | 24 listopada 2020 | Brak komentarzy

Krytycznie, szczerze, autorsko. Zapraszam.

Dlaczego podcast? Bo artykuły, które dziewiąty rok piszę na ten blog, a od kilkunastu lat do tytułów prasowych – tylko w ostatnim czasie to Vogue, Elle, Polityka, Newsweek, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita i Fashion Magazine (znajdziecie je tu w zakładce PUBLIKACJE PRASOWE oraz PUBLIKACJE ONLINE) – nie mogą być dłuższe.

A mogłyby, bo ciekawych wątków do poruszenia jest nieskończoność. Teraz, dzięki podcastowi, jest na to szansa. 

Wierzę, że o modzie można opowiadać w sposób zajmujący i nietrywialny. Tu będę mówił o branży odzieżowej i jej wpływie na społeczeństwo, gospodarkę, środowisko – po prostu na nas. 

O czym konkretnie? O pokazach wielkiej, unikatowej mody, teraz może na stendbaju z powodu pandemii, ale i o nadprodukcji milionów ton mody taniej, szpetnej i zbędnej. Której machinę musimy spowolnić. 

O pieniądzach, jakie generuje modowy biznes, a przy obrotach rocznych przekraczających półtora, a nawet dwa biliony dolarów, zależy jak liczyć, należy on do najbardziej dochodowych: ale i o tym, co składa się na cenę ubrań i dodatków, które kupujemy.

Rozprawię się z ich jakością, z mitami dotyczącymi tkanin i surowców, z których zostały wykonane, ale i podpowiem, na co należy zwracać uwagę, co warto wybierać, jak kupować mądrze, nie przepłacać i które metki mają sens.

Będzie też o tym, jak moda traktuje planetę i zamieszkujące ją – a to jeden z moich ulubionych tematów – zwierzęta, rekomendując jednocześnie tych twórców i producentów, którzy starają się ją – oraz je – szanować.

Bo do mojego podcastu zaproszę też gości. Mądrych gości. Wyłącznie tych, których wiedzę, pracę bądź  – nierzadko jednocześnie –  talent cenię, i którym ufam. I od których będziecie mogli, wraz ze mną, wiele wartościowego się dowiedzieć. 

Poza tym opowiem o marketingu mody oraz błędach jakie nieustannie marki i ich przedstawiciele popełniają w relacji z mediami – w tym ze mną – i w relacji z klientem – czyli także ze mną, oraz, oczywiście, z wami. 

Sam skomentuję bieżące wydarzenia w świecie mody, także tym lokalnym. Zwłaszcza, że osobliwych jego perypetii i przypadków nie brakuje. 

Tak, będzie też o kryzysach wizerunkowych i antykryzysowym PR-ze, a to studenci i słuchacze moich wykładów zawsze lubili najbardziej.  

Po tym, jakim zainteresowaniem cieszy się mój punkt widzenia i jak zacięte dyskusje potrafią toczyć się na facebookowym fajpejdżu bloga czy na Instagramie, widzę, że istnieje zapotrzebowanie na niezależne opinie. Ów podkast też będzie ich miejscem.

Dla przypomnienia, autorką logo mojego podcastu – tego samego, co bloga –  jest laureatka prestiżowych nagród Grand Front, European Design Awards czy Bologna Ragazzi, moja ulubiona graficzka Małgorzata Gurowska.

Z nowości zaś: oprawę muzyczną otrzymałem dzięki uprzejmości jej autorki – zdobywczyni złotych płyt i czterech Fryderyków, mojej ulubionej artystki Ani Rusowicz.

Mam nadzieję, że ten podkast reprezentować będzie podobnie wysoki poziom.

Pierwsze dwa odcinki – „Mówię: sprawdzam” i „Gra w zielone” plus zerowy, będący powitaniem, znajdziecie na Youtube (KLIK) i na Spotify (KLIK).

Słuchajcie i komentujcie. Miłego odbioru.

Moje codzienne komentarze czytaj na Facebooku <KLIK>, a ładne rzeczy, ładne miejsca i ładne stories oglądaj na Instagramie <KLIK>.

Dodaj komentarz