Blask! Premiera mojego nowego podcastu.

Dziś startuję z nowym podcastem. Nazwa: Blask! Czego możecie się spodziewać? Na początek sześciu tematycznych odcinków, emitowanych co tydzień. O tym, co najbardziej lubię, co mnie zajmuje i – zgodnie z tytułem – olśniewa, względnie oślepia z zachwytu.

Opowiem o sklepach płytowych, w których właściwie rad bym zamieszkać, by mieć do nich jak najbliżej. Przyznam się, którego z artystów złapałem za nogę i wcale tego nie żałuję, a dla którego skłonny byłem przeorganizować pracę klubowego baru, by uzbierać gotówkę potrzebną na zakupy w jego obwoźnym sklepiku. Pochwalę się też równie desperacko zdobytymi autografami. 

Postoimy razem na chłodzie i głodzie w dwugodzinnej kolejce po wydawnictwa Record Store Day, obejrzymy jednocentymetrowe kabelki dla audiofilów w cenie porządnej kawalerki, dowiemy się, czego słuchał mój pierwszy szef, gdy rozbił w polu lincolna i poczytamy teksty najładniejszych piosenek o miłości. Nie tylko tej do płyt. 

Zabiorę was do Ameryki. To w odcinku drugim. Poględzimy z bywalcami wyszynków w Nowym Orleanie, zajrzymy na Burbon Street, posłuchamy jazzu. Przejedziemy się tramwajem po San Francisco, odwiedzimy stare kina, obejrzymy prace Franceski Woodman i Franka Stelli. Poczujemy, jak to jest grać w teledysku. W Nowym Jorku pogapimy się na przechodniów wraz z Patti Smith, w Las Vegas dowiemy, czym po godzinach zajmują się piloci samolotów pasażerskich, a w Santa Monica przespacerujemy się po plaży – od diabelskiego młyna na molo po mural z Laną del Rey.

Pokażę też ciekawą architekturę. W trzecim odcinku zobaczycie, jak (nie) odnajduję się na starówkach, jak biegam po piętrach corbusierowskiego bloku, co w Krakowie wolę od Wawelu, a w Mediolanie od katedry. Poza tym: dlaczego warto gładzić budynki, ile poezji jest w betonie i który dach w Warszawie jest moim prywatnym symbolem tego miasta.

Tyle teaserów. Do słuchania kolejnych odcinków zaproszę wkrótce. Tymczasem odcinek nr 1… :

…odcinek nr 2… :

Ps. każdemu odcinkowi towarzyszyć będzie dodatkowa ścieżka dźwiękowa: wybrane przeze mnie, odpowiednie do jego tematyki utwory. Lub te, o których w moim słuchowisku wspominam. Zawsze jednak to te, które lubię i które definiują mój gust:

Podcast, którego partnerem jest Reserved, znajdziecie na wszystkich popularnych platformach streamingowych oraz na YouTube, gdzie możecie zostawić swój komentarz czy opinię.

A w wolnej chwili posłuchajcie też innych podcastów nagranych we współpracy z marką: Magdy Mołek, Angeliki Kucińskiej & Agi Kozak czy Magdy Jagnickiej.

Grafika podcastu Blask!: Kuki Krzysztof Iwański. Partnerem wpisu jest Reserved.

Mojego podcastu Michał Zaczyński Podcast słuchaj m.in. na Apple, Google Podcasts, YouTube <KLIK> i Spotify <KLIK>, komentarze czytaj na Facebooku <KLIK>, a ładne rzeczy, ładne miejsca i ładne stories oglądaj na Instagramie <KLIK>.

Dodaj komentarz