Pizza z Olą Rudnicką w kampanii walentynkowej kolekcji Reserved.

Cóż bardziej romantycznego jest od pizzy? Nic, moim zdaniem.

Ewentualnie spaghetti al pomodoro, ale jedzenie go na randce bywa ryzykowne wizerunkowo; patrz: plamy pomidorowego sosu na koszuli czy obrusie.

Pizzą nie ryzykuje się niczego. Demokratyczna, bo któż nie lubi pizzy (a jeśli są tacy, to nie należy im ufać), aż zaprasza do skracania dystansu. Prędzej czy później odkłada się przecież sztućce i bezpretensjonalnie chwyta ją w dłoń. 

Zwłaszcza, gdy mowa o pizzy popularnej we Włoszech północnych, której ciasto nie podlega grawitacji i – w przeciwieństwie do tej neapolitańskiej – trzyma formę. Czyli takiej, jaką w kampanii walentynkowej kolekcji Reserved zamawia Ola Rudnicka.

W „Date Night” towarzyszymy modelce znanej z niezliczonych okładek światowych wydań „Vogue’a”, sesji dla Prady i AllSaints, pokazów Chanel, Versace czy Saint Laurent w przygotowaniach do tytułowej randki, spacerze po wieczornym Mediolanie i przejażdżce tramwajem do typowej włoskiej trattorii na kolację.

Modelkę oglądamy w obszernym garniturze, klasycznym dwurzędowym płaszczu czy krótkiej kurtce z oryginalnymi marszczeniami na rękawach. Gdy je zdejmie, zobaczymy geometryczne wycięcia w talii, minispódnicę, dekolty w kształcie serca czy koronki. Jest nastrojowo, ale i odważnie, jak na ten szczególny dzień przystało, z sześcioma zestawami bielizny, zaprojektowanymi tak, by stanowiły równorzędne części garderoby. Wszystko zgodnie z trendami na obecny rok.

Wracając do pizzy, niejeden uczony poświęca jej swoje badania i klaruje, jak Jeffrey Miller ze stanowego uniwersytetu w Colorado, że kombinacja smaków i składów sera, pomidorów czy mąki, karmelizacja składników oraz reakcja Maillarda wysyłają poprzez język komunikat do mózgu: „ekscytuj się! To jest wspaniałe!”. Za miłość do pizzy odpowiada więc chemia. Podobnie jak za miłość jako taką. Zatem związek nierozerwalny. 

Kolekcja „Date Night” będzie dostępna w salonach Reserved oraz online od 1 lutego.

Zdjęcia: Dorota Szulc @szulcworks/ Stylistka: Marta Zaczyńska @mzaczynska/ Modelka: Ola Rudnicka @ola_quetal/ Fryzury i makijaż: Gor Duryan @gorgeousduryan

Partnerem wpisu jest Reserved.

Słuchaj moich podcastów <TU>, komentarze czytaj na Facebooku <KLIK>, a ładne rzeczy, ładne miejsca i ładne stories oglądaj na Instagramie <KLIK>.

Dodaj komentarz