Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class 'collapsArch' does not have a method 'enqueue_scripts' in /home/zaczynski/domains/michalzaczynski.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Projekt: przyszłość. Moda dyplomowa na wydziale architektury wnętrz krakowskiej ASP.

Moda | 6 lipca 2022 | Brak komentarzy

Dzisiaj Kraków i kilka dyplomów Pracowni Projektowania Tkaniny i Ubioru, założonej na tutejszej ASP w 2016r.

Jej studenci przez cztery lata rozwijali swoje interdyscyplinarne kompetencje i poznawali nowe technologie, by dodać do współczesnej mody coś od siebie.

Wśród zrealizowanych przez nich w tym czasie działań znalazł się m.in. FASHION STARTUP, którego efektem jest powstanie aplikacji do projektowania ubioru z wykorzystaniem Virtual Reality.

Były też i warsztaty projektowe prowadzone m.in. przez Małgorzatę Czudak, prof. ASP z Łodzi, prof. Alberto Campagnolo, wieloletniego marketing managera w Casa Armani, a obecnie niezależnego konsultanta czy przez znaną rysowniczkę Anną Halarewicz.

Wybrałem pięć prac dyplomowych.

Zuzanna Gietner: MARA. WIRTUALNY WYMIAR WYOBRAŻEŃ

Przedstawienie wierzeń w tradycji ludowej oraz próba przeniesienia dawnych wyobrażeń w świat cyfrowy. Pierwszy dyplom zrealizowany z wykorzystaniem wspomnianej technologii Wirtualnej Rzeczywistości, który powstał na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Aplikacja stanowi jednocześnie narzędzie dydaktyczne, które posłuży kolejnym rocznikom. W pracy nad kolekcją swoim doświadczeniem dzielił się z dyplomantką prof. Campagnolo. Zapis pracy nad kolekcją obejrzycie na filmie TU.

Bartłomiej Zięba: GRAFFITI

Miejskie graffiti jako forma wypowiedzi w nawiązaniu do przekazu zawartego w modelach płaszczy. Surowe sylwetki o militarnym charakterze są tu niczym czyste płótno, którym autor podkreśla swoją pacyfistyczną postawę.

Zuzanna Włodarz: BOSOZOKU

Nazwa i inspiracja pochodzi od japońskich gangów motocyklowych.

Daria Plastinina: TROPEM ŁUKU I STRZAŁ

Ubiory dla osób uprawiających strzelectwo w terenie, wynikające z osobistych zainteresowań autorki.

Malwina Nowak: VENUS AS A BOY

Manifest wyrażający osobisty pogląd autorki na temat identyfikacji płci. „He believes in a beauty, He’s Venus as a boy”, jak śpiewała Björk na płycie „Debut”.

Unikatowe działania studentów i wykładowców krakowskiej ASP mogły zostać realizowane dzięki Projektowi POWER dofinansowanemu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pt. „Projektowanie przyszłości” – program rozwoju Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na lata 2018 – 2022.

Zdjęcia: Radosław Nawrocki

Słuchaj moich podcastów <TU>, komentarze czytaj na Facebooku <KLIK>, a ładne rzeczy, ładne miejsca i ładne stories oglądaj na Instagramie <KLIK>.

Dodaj komentarz