Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class 'collapsArch' does not have a method 'enqueue_scripts' in /home/zaczynski/domains/michalzaczynski.com/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Wszystko gra! LONGPLAY: kolekcja Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki dla marki W.KRUK.

Ta kolekcja to – nomen omen – złoto. Nie tylko dla miłośnika płyt winylowych, którym jestem od lat. Wszystko bowiem, jak przystało na inspirację dźwiękiem, tu gra: pomysł, forma, treść.

LONGPLAY, autorską linię biżuterii dla marki W.KRUK, stworzyli Natalia Kukulska, wokalistka i autorka tekstów oraz Michał Dąbrówka, perkusista, kompozytor i producent muzyczny. Są parą zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, naturalne więc, że opowiadają w niej o pasji do muzyki i o miłości. Ale niedosłownie.

Jak zastrzegają autorzy kolekcji, nie pojawiły się w niej tak oczywiste znaki, jak nuty i klucze wiolinowe, lecz symbole, które mają znaczenie nie tylko w muzyce i znajdują odniesienie w związku. Nie bez powodu para pominęła też znak stopu i pauzy.

Co zatem znajdziemy w kolekcji? Choćby kolczyki shuffle, odwzorowujące znak graficzny tej funkcji mieszania utworów, obrączki z motywem pięciolinii („gotowej do zapisania nowych współbrzmień w związku”, poetyzują Natalia i Michał), kolczyki niczym dwie połówki przełamanego krążka oraz nausznice z symbolem zapętlenia (loop). 

Do tego modele ze znaczkiem play – kojarzącym się z początkiem czegoś nowego, ale i przypominający w tej kolekcji kształt serca, z motywem record – czyli procesem twórczym, kreatywnością i działaniem oraz piktogramem wave – falą dźwiękową, z której przecież składa się muzyka. I jeszcze motyw geometryczny „3-5-7” pojawiający się na zawieszkach i sygnetach. Chodzi o ulubione rytmy nieparzyste (3/8, 5/8, 7/8) Michała Dąbrówki oraz o struktury polirytmiczne. 

Kolekcja zawiera wzory wykonane ze srebra próby 925 oraz modele pokryte 14- karatowym złotem i czarną emalią.

Po raz pierwszy w historii autorskich kolekcji W. KRUK pomyślano także o mężczyznach. Zgodnie z obecnymi trendami mody męskiej, gdzie biżuteria pełni pełnoprawną rolę w stroju. A czasem – by wspomnieć o moim obecnym domu, czyli Włoszech – go dominującym. 

LONGPLAY dla panów to wykonane ze srebra, a utrzymane w kolorach srebrnym bądź złotym pierścienie i sygnety oraz wisiorki i spinki do mankietów. Do tego bransoleta łącząca srebro ze skórą. Również one opatrzone są muzycznymi motywami – od dyskretnych po wyraziste. 

Kolekcję dopełnią wkrótce skórzane akcesoria oraz jedwabne chusty, wyprodukowane w polskich manufakturach.

LONGPLAY to kolejna z kultowych kolekcji ambasadorskich W.KRUK. W ciągu dziewięciu lat marka nawiązała współpracę m.in. z Martyną Wojciechowską, Anną Marią Jopek czy Magdaleną Cielecką i Mają Ostaszewską. 

Kolekcja przygotowana wraz z Natalią Kukulską i Michałem Dąbrówką jest już dostępna w salonach W.KRUK w całej Polsce oraz na wkruk.pl.

Partnerem wpisu jest W.KRUK.

Słuchajcie moich podcastów <TU>, komentarze czytajcie na Facebooku <KLIK>, a ładne rzeczy, ładne miejsca i ładne stories oglądajcie na Instagramie <KLIK>.

Dodaj komentarz