Umysł dolnej fermentacji

Poseł Jakubiak nie od dziś znany jest ze swoich przerażających sympatii. Bywał już przyłapywany na gościnie na wiecach faszyzującego Ruchu Narodowego. Sponsoruje radykalny portal Kresy.pl. Więc gejostwem się brzydzi. Może więc sprawiedliwe by było, aby szanowne gejostwo zaczęło się brzydzić nim?

Ciecham

Styl, język i forma – obleśne i prostackie. I pomyśleć, że taką postawę przejawia dorosły, rzekomo poważny człowiek. „Wiem, że to już niemożliwe, ale życzę ci Dariuszu Mamusi z fujarką zamiast piersi, będziesz miał co ssać!” – napisał na swoim profilu Marek Jakubiak. Właściciel browarów Ciechan, Lwówek, Bojanowo, Tenczynek i Biskupiec odpowiedział w ten sposób Dariuszowi Michalczewskiemu, apelującemu niedawno o akceptację dla gejów i lesbijek.

I to w 2014 roku. Pan Jakubiak nie od dziś znany jest ze swoich przerażających sympatii. Bywał już przyłapywany na gościnie na wiecach faszyzującego Ruchu Narodowego. Sponsoruje radykalny portal Kresy.pl. Więc gejostwem się brzydzi. Może więc sprawiedliwe by było, aby szanowne gejostwo zaczęło się brzydzić nim?

A konkretnie wachlarzem piw kilku jego browarów, które w swoich lodóweczkach trzymają modne knajpy polskich miast. Te w Warszawie to na ogół takie, w których kwitnie myśl liberalna, oferują ambitny program kulturalny, wspierają ruch LGBT i tenże ruch jest ich stałym (a na ogół głównym) bywalcem. Popijanie miodowego Ciechana i wszelkich innych wyrobów firm tego pana – bo gejowskimi pieniędzmi pan się już nie brzydzi – to zatem nabijanie mu portfela.

Gdybym przyjął retorykę piwnego biznesmena, napisałbym: obudźcie się wreszcie, głupie cioty. Sącząc wasze ulubione piweczka z widokiem na tęczę przy placu Zbawiciela, sami sponsorujecie jej podpalanie, opluwanie waszej godności i nieustanne podżeganie do gardzenia wami. Przyzwolenie prawicowców, w tym prawicowych polityków, na przemoc fizyczną względem was jest tylko niedopowiedziane. Mamy 25 lat wolnej Polski, jesteśmy w uniach, radach i konwencjach, a w każdej chwili ktoś może wam przypierdolić w wasze przystojne twarze, ku uciesze gawiedzi. W każdej chwili ktoś publicznie was upokarza, ku rechotowi widzów lub czytelników, a także – jak ostatnio w Orange Sport – redaktorów. Można zupełnie bezkarnie pleść kretynizmy o cywilizacji śmierci, niszczeniu rodziny, tradycji, czy wiary. Można wreszcie równać was z pedofilami i zwyrodnialcami. Dlatego moglibyście, do kurwy nędzy, wykonać choćby minimalny wysiłek, wybierając inną markę piwa.

Mój znajomy, ostrzegany, co stoi za Ciechanem, stwierdził, że „na tę chwilę kompletnie go to nie obchodzi, bo ma ochotę na Miodowe, więc się go napije”. Świetnie, tylko nie użalaj się potem, niuniek, na nietolerancję.

W swojej żenującej postawie nie jest, niestety, odosobniony. Na szczęście, choć mniejszości seksualne nie są ulubionymi mniejszościami w Polsce, parę osób i instytucji nie dających przyzwolenia na mowę nienawiści i prymitywizm się znalazło. Pierwsze warszawskie lokale, Kulturalna i Wrzenie Świata, przystąpiły do bojkotu browarów. Powstały też fanpejdże w rodzaju „Nie dla browaru Ciechan”. Fanów przybywa im lawinowo, choć są też i fanpejdże popierające pana prezesa; wiadomo, zawsze znajdą się obywatele dumni z własnej umysłowej ciemnoty. Już teraz jednak pan prezes się przestraszył i usunął wpis. Chciałbym, by na strachu się nie skończyło. Wymierne straty finansowe z pewnością zabolą go bardziej.

 

Ilustracja: Ewa z bloga Kieszenie jak ocean. Fanpejdż: www.facebook.com/kieszenie    

32 Komentarze

 1. A.
  22 września 2014

  No i pięknie, że ktoś o tym pomyślał. Gdyby nie Ty nawet nie wiedziałabym o tej sprawie, a tak przynajmniej wiem czego nie kupować. I również mam nadzieję, że na strachu się nie skończy :
  )

  Odpowiedz
  • michalzaczynski
   22 września 2014

   🙂

   Odpowiedz
  • Agata
   23 września 2014

   „a tak przynajmniej wiem czego nie kupować” – wreszcie znów ktoś Ci powiedział jak żyć, hm? Bez instrukcji nie idzie… Echhh… ludzie. Miejcie wreszcie swoje własne zdanie. Autor artykułu je zapewne ma. Ale Pan Jakubiak też. I ja też. Dlatego zamierzam pić Ciechana i żadna ideologia pro czy kontra gejowska mi w tym nie przeszkodzi. Bo żyję w kraju gdzie wolno mi i Panu Jakubiakowi mieć własne poglądy, nawet jeśli kłócą się one z gejowskim mainstreamem (sic!). To co razi to forma wypowiedzi.

   Odpowiedz
 2. merklin
  22 września 2014

  Ty tak na serio? Że my ciemnota? Wy to jesteście ciemnota, wolność wolnością ale czy te wszystkie popierdółkowate cioty tak bardzo muszą się afiszować ze swoją ciotowatością? Jesteś ciotą to jesteś, nie drąż tematu i daj normalnie żyć innym, a nie wciskać swoje chore ideologie dzieciom w przedszkolu. Wstyd mnie bierze za ludzi którzy tak nad pedałkami roztaczają płaczyk ochrony….

  Odpowiedz
 3. mimi
  22 września 2014

  Akurat merklin ma dużo racji, homoseksualiści często bardziej afiszują się ze swoją seksualnością niż inni. Ale nie wiem, skąd Pan wziął informację, że portal Kresy.pl jest na tyle radykalny, żeby ingerować w kwestie tak odchodzące od spraw polityki. Jestem zapisana na facebooku do tego portalu i nigdy nie natrafiłam na treści związane z homoseksualnością. Żeby mnie nikt źle nie zrozumiał, nie bronię Kresów, chcę tylko, aby ktoś podał mi źródło, z którego mogę dowiedzieć się więcej o podobnej działalności portalu, bo dotąd uważałam go za interesujący i neutralny w tych tematach.
  Oczywiście uważam, że wypowiedzi podobne do opinii Pana Jakubiaka są skandaliczne, bo każdy ma prawo być taki, jaki chce być – jeśli tylko nie rani innych. Czy to kwestia rasy, czy płci… tak mało w nas tolerancji dla człowieka.

  Odpowiedz
  • asd
   4 października 2014

   zwyczajnie trzeba do was kurwa strzelać pierdolone homofoby

   Odpowiedz
 4. Coco
  23 września 2014

  Czemu jeżeli ktoś ma inne poglądy od razu jest przez Ciebie określany jako umysłowa ciemnota? Michał przez to jak piszesz stajesz się w takim samym stopniu nietolerancyjny jak i bohater Twojego artykułu. Tolerancja, a akceptacja to dwie inne rzeczy. Tolerancja wobec środowisk LGBT jest bardzo wysoka w dużych ośrodkach miejskich Polski. Ale temat adopcji jest kontrowersyjny i co by nie mówić nawet najbardziej tolerancyjni, dojrzali heterycy są tym tematem zaniepokojeni. Środowiska homoseksualne na przełomie ostatnich lat wywalczyły dużą tolerancję w jednym z najbardziej konserwatywnych państw Europy i świata – naszej Polsce, a to nie lada sukces. Ostatnia parada równości i after party po niej także przebiegała całkowicie pokojowo. Duża część środowiska LGBT nie oburzyła się całą sprawą, bo nie mają potrzeby posiadania potomstwa. Wystarczy im akceptacja i raczej z tego co słyszę woleliby się skupić na związkach partnerskich. Bądźmy tolerancyjni, ale dla obu stron. Tym co piszesz też urażasz ludzi.

  Odpowiedz
 5. lilvive
  23 września 2014

  artykuł przesadzony , już widzę jak powstają browary z hasłami sympatyzującymi z hetero i homo…bo przecież opinia właściciela zmienia smak..;/ głupi bunt dla tych co się nudzą i pożywka dla tych którzy teraz mają o czym pisać….nie rozumiem czemu w tym kraju ludzie tak bardzo lubią obrzucać się błotem zamiast żyć swoim życiem…?

  Odpowiedz
 6. lilvive
  23 września 2014

  niezupełnie…człowiek znający swoją wartość i zajmujący się swoim życiem nie przejąłby się obelgą na swój temat. Mniej popularne środowiska jak homoseksualiście, feministki, zielonoświątkowcy itp itd lubią takie sytuacje wypiętrzać, bo to daje im rozgłos tylko ja nie wiem czy właściwy. Ja to postrzegam jako bezsensowną walkę o byt a przecież nikt nikomu nie zakazuje żyć , a niestety dochodzi do tego że każdy kto nie popiera bądź nie zgadza się z mniejszościami jest złym człowiekiem któremu można nawrzucać. Wybacz ale ja tu widzę sytuację jak z przypowieści oko za oko bla bla bla…Pan z browaru obraża homoseksualistów a oni i nie tylko obrażają teraz jego…;/

  Odpowiedz
  • BezNazwy
   23 września 2014

   Tylko, że w tekście nie mam mowy o obrażaniu Pana z browaru, a o podjęciu inicjatywy przez mniejszość społeczną i najprostszą formę odpowiedzi na jego komentarz – rezygnacji z jego produktu. Co do wypiętrzania sytuacji, to ciężko jest wywalczyć równouprawnienie kiedy nikt nie wie o tym, że pewne środowiska są źle traktowane. Jak sama nazwa wskazuje – jest to mniejszość, więc jeżeli nie zadba się o odpowiedni rozgłos sytuacji, w której łamane są prawa człowieka, to sprawa zostanie zduszona w zarodku. Szczególnie w dobie mediów elektronicznych, gdzie newsy „wpadają” do sieci praktycznie cały czas.

   Odpowiedz
 7. mateusz
  23 września 2014

  pogląd poglądem zaściankowość zaściankowością, właściwie mnie jako konsumenta nie interesuje czy jego właściciel głosuje na SLD PO czy Ruch Narodowy, czy jest za związkami partnerskimi czy boi się homoseksualistów nie ukrywających swojej „inności”… ale gdy posługuje się takim prostackim i wulgarnym językiem publicznie, jeszcze po to żeby kogoś personalnie obrazić to niestety granica została przekroczona.

  Odpowiedz
 8. zbyszek
  23 września 2014

  Ja nie rozumiem tego jak można tak narzucać się ze swoim heteroseksualizmem (dla mimi i jej koleżanek hetero to taka osoba która preferuje osoby innej płci)!

  Irytuje mnie to, że homoseksualiści są wypierani przez te wszystkie damsko – męskie prokreujące wybryki natury. Wyobraźcie sobie że oni nie dosyć że się obściskują na ulicach to jeszcze zapraszają rodziny i spotykają się przynajmniej raz w tygodniu na obiadkach. Obrzydlistwo i narzucanie się ze swoją seksualnością. I jeszcze te obrączki i przedszkola. fuj

  Odpowiedz
  • Czytelniczka
   25 września 2014

   No niestety, ale to heteroseksualizm jest normą, ponieważ jest zgodny z naturą – tylko para kobieta i mężczyzna może naturalnie spłodzić potomstwo:)wszelkie odstępstwa są formami mutacji dążącymi do zagłady gatunku, przez co nie mogą być traktowane jako naturalne i normalne. Kalectwo niestety też nie jest normą. Co innego tolerancja:). Podobnie jak możliwość wypowiadania własnych poglądów – zawsze liczy się forma! Wśród zdecydowanych przeciwników homoseksualizmu jest ogromna liczba osób wypowiadających się na ten temat w sposób bardzo zrównoważony, podobnie jak w przypadku ludzi ze środowiska LGBT, jednak i tu i tu zdarzają się niekulturalni ‚pieniacze’. Nie mówmy jednak, że homoseksualizm jest normą, bo nie jest i nigdy nie będzie.

   Odpowiedz
 9. lilvive
  23 września 2014

  Ja też należę do mniejszości ze swoim sposobem myślenia i jakoś nie domagam się by w kraju przygłupów mnie lepiej traktowano?! żyje swoim życiem, koleguję się z tymi którzy mnie akceptują taką jaka jestem i nie potrzebuję by cały świat mnie tolerował z moimi odmiennościami (każdy ma ich mniej lub więcej) wyobraźcie sobie że każdy kto ma jakieś cechy charaktery zacznie protestować na ulicach by go szanowano za to że jest apodyktyczny/rozchwiany emocjonalnie/ma pryszcze/lubi rap itp itd….;/ żenada. Nie popieram w ogóle obrażania ludzi ale wysuwanie się ze swoimi protestami i żądaniami na pierwszy plan powoduje odpowiedź z drugiej strony i sytuacja robi się śmieszna.

  Odpowiedz
  • michalzaczynski
   24 września 2014

   Homo-, czy transseksualizm to nie jest cecha charakteru, ani defekty cery, czy gust muzyczny, tylko integralna, nie podlegająca wyborom, czy czynnikom zewnętrznym składowa człowieka. Z powodu bycia apodyktycznym, nikt nie jest od lat opluwany i poniżany. Z powodu odmiennej orientacji nikt też nie chce być traktowany lepiej, lecz tak samo, jak inni. Fakt, że społeczeństwo, rzekomo światłe i ucywilizowane tego odmawia – rzeczywiście, cytując Cię, jest śmieszne.

   Odpowiedz
 10. Paweł
  23 września 2014

  Browar nazywa się „Bojanowo” a nie „Bojanów”, obrońco zboczeńców. Do tego kilkuletnie dziecko wie, że pisze się „zabolą” a nie „zaboleją”… Poza tym nie zaczyna się zdanie od „Więc”… Może nie pisz już, bo słaby w tym jesteś, nie tylko merytorycznie, ale i gramatycznie.

  Odpowiedz
  • michalzaczynski
   23 września 2014

   Bojanowo? Dziękuję za podpowiedź; łatwiej będzie go bojkotować.

   Odpowiedz
  • zbyszek
   24 września 2014

   Panie Pawle,

   Michał Zaczyński jest nie tylko obrońcą zboczeńców. On tym ZBOCZEŃCEM jest. I za to go na naszej dzielnicy kochamy! Pozdrowienia z Saskiej Kępy. Serdecznie zapraszamy!

   Odpowiedz
 11. Amodna
  23 września 2014

  Słuszny apel w sprawie, której nie można bagatelizować. Stwierdzenie, że nawet stu Michalczewskich nam nie pomoże, jest słuszne. Bo, mimo że pan Dariusz mówi prosto, ale ze szczerością i sensem, mówieniem możemy tylko wywołać teoretyczną burzę. A działaniami takimi, o jakich pisze pan, panie Michale, możemy praktycznie coś osiągnąć.

  Pan Paweł tak przejął się błędami fleksyjnymi w poście, że nie skomentował ani słowem sprawy. No, każdy ma inne priorytety.

  Odpowiedz
 12. magda
  24 września 2014

  Brawo, Panie Michale:) i dzięki za ten post:)

  Odpowiedz
 13. michalzaczynski
  24 września 2014

  Szanowni Państwo,
  cenię pluralizm, niestety kilka wpisów – czego niemal nigdy nie robię, niezależnie, czy ktoś ze mną się zgadza, czy nie – zmuszony byłem usunąć ze względu na mowę nienawiści. Tych, którzy z mojego bloga zamierzają uczynić platformę swoich faszystowskich poglądów zapraszam w inne miejsca. Na przykład, do Norymbergi w 1935 roku; tam będą czuli się najbardziej swojsko.

  Odpowiedz
 14. Normalny
  25 września 2014

  Istnieje takie powiedzenie: „Normą jest ogół a nie margines….” i w tym powiedzeniu zawiera się sedno sprawy.Środowisko homoseksulane mi osobiście nie przeszkadza – byleby nie próbowało przekazywać swoich „wartości” moim dzieciom i przestało domagać się możliwości adopcji – chcecie mieć dzieci? To sobie je zróbcie – nie możecie? Bo taka jest natura! Tego w żaden sposób nie ominiecie…..

  Odpowiedz
 15. Jacek
  25 września 2014

  zwala z ciebie kochany autorze ze usuwasz wpisy nie noszące znamion przekleństw, czy obrazy. props w twoja strone, ze nie umiesz zniesc krytyki. czyzbys sam byl homo?

  Odpowiedz
  • michalzaczynski
   25 września 2014

   Obydwa takie znamiona miały. Co do krytyki moich wpisów – publikuję, czego sam właśnie doświadczasz.

   Odpowiedz
   • Jacek
    25 września 2014

    współczuję tylko ludziom tak nieszczęśliwym, jak homosie. nie wmówicie mi, że oni nie chcieliby być normalni. z czystej sympatii – współczuję im.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz