Łukasz Werra. Londyński fashion week i Jolanta Kwaśniewska go nie kojarzą, policja i prokuratura – owszem.

Moda, Proponowane | 30 czerwca 2017 | 33 komentarze

Jego kolekcję sygnują swoim nazwiskiem Jolanta Kwaśniewska i Agata Młynarska. Tworzy niepowtarzalną modę. Miał pokazy w Szwecji, Londynie, Dubaju… Tyle że to nieprawda. Prawdą jest natomiast, że ma zarzuty prokuratorskie i grozi mu 5 lat więzienia. Ale nie dlatego, że oferuje suknie łudząco podobne do tych z taniej chińskiej platformy AliExpress. Przed Państwem Łukasz Werra, młody projektant.

– Wspinam się bardzo wysoko. Widzę się jako ikona dość poważna w świecie mody  – powiedział w jednym z wywiadów (KLIK) Łukasz Werra. Od kilku lat pod markami Verra, L’Eve i Zoe oferuje ubrania i dodatki; zarówno na własnej stronie internetowej i facebookowym profilu, jak i w standardowych sklepach, m.in. w nowo otwartym salonie w Kościerzynie. Ale póki co, prędziej niż o wspinaniu, można mówić o upadku Łukasza Werry.

Z relacji z wydarzenia w Telewizji Kaszuby (KLIK) można było dowiedzieć się, że „W starym browarze w Kościerzynie zebrali się miłośnicy mody przez duże M”. „Projekty Łukasza Werry są niepowtarzalne (…). Indywidualne wzory mają być znakiem rozpoznawczym tego miejsca”, oznajmiła widzom dziennikarka. Wśród gości –  piosenkarka Iwona Węgrowska i aktorka Agnieszka Wielgosz. Impreza połączona była z promocją biżuterii „zaprojektowanej przez Verrę”.

O co najmniej części z prezentowanych przez Verrę strojów i dodatków trudno jednak powiedzieć, że są indywidualne. Identyczne projekty znajdziemy na popularnej platformie zakupowej Aliexpress. Werra nonszalancko posługuje się też ściągniętymi z niej, tymi samymi zdjęciami.

Verra kolekcja Ali

Verra Aliexpress

Dla niewtajemniczonych: Aliexpress to chiński potentat na rynku taniej odzieży i akcesoriów. Jak taniej? Gorsetowa suknia ze złotymi cekinami, u Werry przedstawiana jako „lukasz werra PERFECT ILLUSION Collection”  u Chińczyków kosztuje w hurcie 47,99 dolarów. Inne sukienki oferowane przez Werrę nie przekraczają w Aliexpress ceny 39.99 dolarów, Tshirty zaś (u Werry oznaczone dla odmiany jako zwiastun „New Era by Verra Collection 2017”) kosztują w tym chińskim sklepie ok. sześciu dolarów.

Verra Aliexpress thsirt Verra Aliexpress tshirt

Cen Łukasz Werra u siebie nie podaje. Wyjątek uczynił dla męskich bransoletek z charakterystycznymi kotwiczkami i toporami z napisem „Vikings”. Kusi nimi na swoim Facebooku ceną 139 zł (a w promocji – 99 zł) i zachęca do składania zamówień „przed premierą”. To nawet 34-krotna marża, bo ich cena na Aliexpress często nie przekracza dolara. 

Verra Vikings Verra Vikings 2

Oczywiście, w podobny sposób postępuje wiele hurtowni czy sklepików. W końcu na Aliexpress zaopatrują się dystrybutorzy takiej masówki. Mowa o indywidualnych projektach jest tu jednak nadużyciem. A cały proceder niekoniecznie podoba się klientom. Pierwsi z nich uderzające podobieństwo twórczości Werry do chińskich wyrobów zauważyli już zresztą siedem miesięcy temu (KLIK).

Na Aliexpress można też kupić suknię łudząco podobną do tej, którą Werra pokazał  na… festiwalu mody w białoruskim Grodnie. Gdzie rzekomo odniósł oszałamiający sukces.

Verra Grodno

Verra Grodno Aliexpress

Słowo „rzekomo” wydaje się być jednak kluczem do całej kariery Werry. Postanowiłem sprawdzić kilka podawanych przez niego faktów „faktów”. Efekty mojego małego śledztwa są zdumiewające.

Na swojej stronie projektant szczyci się gwiazdami, noszącymi kreacje jego autorstwa. Moją uwagę przykuły dwie, niezwykle szanowane i popularne osobistości dużego formatu, rzec by można mocno odstające wizerunkowo od pozostałych. To napisana tu z błędem Jolanta Kwaśniewska oraz Agata Młynarska. Obie rzekomo miały „sygnować swoim nazwiskiem” zeszłoroczną kolekcję Werry. Ale Werra kłamie.

Skontaktowałem się z obiema paniami. Pierwsza Dama Jolanta Kwaśniewska przekazała mi poprzez córkę Aleksandrę wiadomość, że „w ogóle nie kojarzy takiej osoby”.

„Nie sygnowałam swoim nazwiskiem ciuchów żadnego projektanta.  A o nim słyszę pierwszy raz”, odpowiedziała mi z kolei Agata Młynarska.

Verra bio 2

Prawdą jest jednak, że zarówno Pierwsza Dama, jak i Agata Młynarska zapozowały do zdjęcia z projektantem podczas ubiegłorocznej imprezy; wówczas z jego marką Verra Couture, co dało mu podstawy do uznania, że „sygnują” jego kolekcję swoim nazwiskiem. – Musiała być  to sytuacja typu „czy podpisze nam się pani na projekcie” – mówi Jolanta Kwaśniewska. Jak twierdzi, całego wydarzenia nawet nie pamięta. „I nie znaczy to oczywiście, że kolekcja była sygnowana moim nazwiskiem”, dodaje.

Łukasz Werra chwali się też podbojem zagranicy. To marzenie chyba wszystkich projektantów. U Werry jednak zostało ono – co ostatnio popularne – raczej zwizualizowane niż spełnione. Projektant szczyci się, na przykład, pokazem kolekcji w Szwecji. Ale to znaczna nieścisłość. Pokaz odbył się na promie Stena Line, podczas dobowego rejsu po Bałtyku. I towarzyszyły mu, nazwijmy to, nieporozumienia.

– Pan Łukasz Werra perfidnie nas oszukał. Dwie kobiety, którym wg jego życzeń musieliśmy opłacić całą wycieczkę z pełnym pakietem, przedstawił jako redaktorki i fotografki z magazynu „Glamour”. W istocie były jego prywatnymi koleżankami, niewiązanymi z mediami – informuje mnie jedna z osób zaangażowanych w przedsięwzięcie.

Na wszelki wypadek skontaktowałem się z redakcją miesięcznika. – Nic takiego nie miało miejsca; żaden z naszych pracowników nie uczestniczył w tego typu wydarzeniu – powiedziała mi Alicja Szewczyk, wicenaczelna „Glamour”.

Nieprawdą jest też udział Werry w imprezach house of Icons w Londynie i Dubaju, o którym mówił w wywiadach (jako np. udział w londyńskim tygodniu mody)  i który zasygnalizował na swojej stronie internetowej. Owszem, samo wydarzenie istnieje (i poprawnie nazywa się House of iKons),  a oprócz wspomnianych miast ma swoje edycje nawet w Los Angeles, Abu Dhabi i Pekinie, a w kwietniu tego roku także w Budapeszcie, podczas tamtejszego tygodnia mody, jednak Werra do żadnego z tych miejsc nie dotarł.

– Prawda, był zaproszony, lecz tylko do Londynu, nigdy zaś do Dubaju. Zawiódł nas jednak bardzo, odwołując w ostatniej chwili swój przyjazd, co wiązało się z dużymi komplikacjami w grafiku naszych pokazów. Zachował się bardzo nieprofesjonalnie, dlatego nie rozważamy jego udziału w jakiejkolwiek przyszłości na jakiejkolwiek naszej imprezie – powiedziała mi Savita Kaye, prezes organizującej ten cykl imprez Lady K Enterprises House of iKons.

Verra bio

Werra, dokonujący w swojej biografii co najmniej nadinterpretacji, ma jednak znacznie poważniejsze kłopoty. Jak się dowiedziałem, oskarżony został o kradzież części kolekcji.

– Zgłosił się do mnie dwa lata temu z informacją, że otwiera sieć butików. Mieliśmy nawet podpisać kontrakt, ale do tego na szczęście nie doszło. Nie oddał mi jednak sampli (wzorów – przyp. MZ) ubrań, które mu wysłałam oraz nie opłacił faktury za drobne pierwsze zamówienie. Poszłam do prawnika. Próbowaliśmy sprawę załatwić polubownie, ale kontakt był utrudniony, bo co chwile zmieniał numer telefonu i miejsca zamieszkania, więc zgłosiliśmy sprawę do prokuratury – opowiada mi Anna Hertel, projektantka z Łodzi.

Po uzyskaniu sygnatury akt zwróciłem się z prośbą o potwierdzenie tych informacji do prokuratury.  – Postępowanie, którego dotyczy zapytanie, toczy się. Wobec Łukasza W. wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 284 par. 2 k.k. tj. przywłaszczenia mienia powierzonego w postaci próbnej odzieży o wartości 4450 zł (zagrożone do 5 lat pozbawienia wolności). Podejmowane są czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu podejrzanego – odpowiedziała mi rzecznik gdańskiej prokuratury okręgowej Grażyna Wawryniuk.

Co ciekawe, zadanie to okazuje się zaskakująco trudne do wykonania. Policja nie jest w stanie namierzyć projektanta, bo rzekomo powiedział on telefonującemu do niego funkcjonariuszowi, że przebywa w… Australii. – Dane, które podał mi do faktury były zmyślone, NIP, nazwa firmy – wszystko zmyślone. Zorientowałam sie dopiero później, jak już wiedziałam, że zostałam oszukana – powiedziała mi Anna Hertel.

Ewidentnie więc ostrożny w swoim działaniu Werra unika odpowiedzialności. Policja wydaje się mieć związane ręce. Tymczasem kilka dni temu projektant znów uświetnił swoją osobą event w Kościerzynie, anonsowany zresztą wcześniej na jego ogólnie dostępnym profilu facebookowym…

Poprosiłem Łukasza Werrę o ustosunkowanie się do moich ustaleń. Zapytałem, czy sprzedaje jako swoje projekty tanią masówkę z Chin, dlaczego kłamał w sprawie „Glamour”, na jakich imprezach pokazywał się w Londynie i czy prawdą jest, że ukradł kolekcję. Przyznał, że House of iKons nie doszło do skutku, po czym napisał: „NIE WYRAŻAM ZGODY na jakąkolwiek publikację. Jeśli jakikolwiek artykuł ujrzy światło dzienne , moi prawnicy złożą pozew”.

***

W czasie gdy pisałem ten artykuł Łukasz Werra usunął ze swojej strony internetowej informacje o pokazach w Szwecji, Londynie i Dubaju. Możliwe, że na wyraźne żądanie ze strony organizatorów House of iKons. Jestem w posiadaniu prowadzonej przez nich korespondencji z projektantem.

Moje codzienne komentarze czytaj na Facebooku <KLIK>, a relacje oglądaj na Instagramie <KLIK>.

33 Komentarze

 1. Znajomy
  4 lipca 2017

  Łukasz Wera a nie Werra jest dobrze znany w Trójmieście. Gdzie on nie pracował, kim on nie był. Wszyscy znajomi znają inną historię jego życia. Mitoman, mitoman i jeszcze raz mitoman.

  Odpowiedz
  • michalzaczynski
   4 lipca 2017

   Możliwe, że ustalenie prawdziwego nazwiska okazało się wyzwaniem przerastającym możliwości wszystkich moich rozmówców. Nie natknąłem się jednak na żaden ślad świadczący o tym, by nazwisko miało jedno „r”. Pozdrowienia.

   Odpowiedz
  • Mike
   17 kwietnia 2018

   Mitoman a do tego złodziej ukradł mi 2500 zł Kiedy mieszkaliśmy razem…

   Odpowiedz
 2. Znajomy
  7 lipca 2017

  Miałem okazje poznać go juz 10 lat temu. Od zawsze był bajkopisarzem. I rzeczywiscie kiedyś nazywał sie po prostu Wera.

  Odpowiedz
 3. Trójmiejski
  8 lipca 2017

  Ten „Pan” ma znacznie dluzsza historie oszusta niz projektanta. Osobiscie widzialem dokument sadowy, swiadczacy o tym, iz wyprowadzal towar z bardzo ekskluzywnego sklepu obuwniczego, w ktorym kiedys pracowal, jako sprzedawca.
  Widzialem rowniez diagnoze stanowienia zagrozenia dla siebie i otoczenia oraz niezdolnosci do samodzielnego funkcjonowania w spoleczenstwie.
  Gdy go poznalem, podawal sie za konczacego 10cio letnia, miedzynarodowa kariere modela. Podawal sie rowniez za aktora, autora sesji fotograficznych. Pozniej okrzyknal sie menagerem zespolu muzucznego. A gdy i to mu nie wyszlo zabral sie za… „projektowanie”.
  Gdy tylko zostaje zdemaskowany – znika. Takze zycze powodzenia wymiarowi sprawiedliwosci.
  Oszukal wiele wiecej ludzi, niz autor tego artykulu wymienil.

  Odpowiedz
 4. 3-city men
  8 lipca 2017

  Miły człowiek ale z wybujała wyobraźnia i naciągający ludzi na ciuchy sprowadzane z Chin. Artykuł i info powinny byc w szerszych mediach opublikowane by ostrzec potencjalnych klientów dających sie naciągnąć. Zreszta nie pierwsza jego wątpliwa kariera wczesniej modela światowego najdalej w Szczecinie 🙂 . Potem wielkiego autora sesji zdjęć foto gdzie zbajerował ludzi wystawa w NY a ludzie ufali i znowu zostali oszukani.

  Odpowiedz
 5. Women
  27 lipca 2017

  Czy ktos wie gdzie znajduje sie Łukasz? Posciagal kase za pokaz w koscierzynie i zniknal sklep zamkniety

  Odpowiedz
  • Dave
   17 marca 2019

   Właścicielem sklepu w Kościerzynie był Pan Wojtek Szwichtenberg , a nie Pan Verra , to był sklep franczyzowy .

   Odpowiedz
  • Oszukany
   2 czerwca 2021

   Zamieszkamy na Burakowskiej 16a mieszkanie 62 Warszawa

   Pracownia krawiecka Ogrodowa 13
   Forum Designu Warszawa ul. Szwedzka 2

   Odpowiedz
 6. Mateusz
  27 lipca 2017

  Mam wrażenie, że cały polski światek mody to ściema. Może nie aż taka ale jednak. Pewnie michał wie lepiej i głębiej ale sam nabrał wody w usta jak karolina w maglu zapytała się o opinię w sprawie kolekcji baczyńskiej dla rossemana. A te wszystkie t-shirty za 200-300 pln kupiszów i jemiołów to ile niby są warte. jaka marża, wzornictwo?nieraz można coś wyniuchać ale za coś takiego to milionerem trzeba być.Albo te bejsikowe rzeczy jacoba. zwykłe tylko z logo. i jeszcze recznie bluzę każe prać!

  Odpowiedz
  • michalzaczynski
   31 lipca 2017

   Nie, Panie Mateuszu, cały polski świat(ek) mody to nie ściema. A o tym, że nie nabrałem wody w usta świadczą takie wpisy, jak ten, na przykład. Pozdrowienia.

   Odpowiedz
   • Mateusz
    13 sierpnia 2017

    Jak ja widzę te rzeczy to jakoś dupy mi nie urywa. Poza tym wyczuwam w odpowiedzi emocje.

    Odpowiedz
 7. Baba
  10 października 2017

  Jak z nim pracowalam to mowil ze ma raka zoladka i zostal mu rok zycia… podobno jego rodzina gdy dowiedziala sie ze jest gejem naslala na niego jakis zbirow ktorzy omal go nie zabili i porzucili w lesie… on powinien pisac ksiazki fantasy ale zza wieziennych krat!

  Odpowiedz
 8. Katarzyna
  11 października 2017

  Kolejna „afera koperkowa”…
  Żyjemy w kraju prawa na szczęście i dopóki komuś nie udowodni się winy ,uznaje się go za niewinnego.
  Nie znam osobiście Łukasza Werry,ale miałam okazję poznać osoby,które go znają i twierdzą,że jest dobrym człowiekiem,jedynie trochę pogubionym…
  Dlatego uważam,że oskarżenia rzucane pod jego adresem są co najmniej przedwczesne.
  Jeżeli ktoś rzeczywiście uważa,że został oszukany lub co gorsze okradziony przez niego,powinien zgłosić sprawę na policję lub od razu złożyć pozew w sądzie,zamiast wypisywać ANONIMOWE komentarze pod tym artykułem.
  Zniszczyć człowieka,obrzucić go błotem jest bardzo łatwo i zajmuje to moment…
  Efekty będą nieodwracalne.
  Co do treści publikowanych przez Łukasza na swojej stronie internetowej i profilu na Facebooku-
  większość Firm i osób prywatnych podobnie jak on konfabuluje,koloryzuje swoje życie i dokonania. Przerabiamy każde zdjęcie,czasami tak,że własna mama miała by trudność ,żeby nas rozpoznać. Robimy sobie zdjęcia ze znanymi osobami , drogimi samochodami , żeby inni nam zazdrościli. Niektórzy robią sobie fotki przed luksusowymi hotelami , chociaż nie spędzili w nich ani minuty, wrzucają na Fb ,żeby znajomi myśleli ,że byli na wczasach w tym miejscu..Zresztą każdy wie o co mi chodzi…
  Panie Michale, jako dziennikarz takiego formatu powinien się Pan zająć poważniejszymi tematami.
  Przykład-byłam w niedzielę na spotkaniu zorganizowanym przez pewna Firmę.
  Zostałam zaproszona telefonicznie. Skuszona obietnicą otrzymania drogiego upominku w zamian za przyjście na spotkanie,udałam się do hotelu w Gdańsku.
  Spędziłam tam 4 godz. i to co miałam okazję zaobserwować przerosło moje dotychczasowe wyobrażenie na temat technik marketingowych, a w tej branży pracuję od kilkunastu lat…
  Firma „X” stosując perfidne metody , kłamstwa i manipulacje naciągnęła kilkunastu nieświadomych niczego emerytów na zakup bezwartościowego sprzętu w cenach rzędu kilku tys. zł. Oczywiście na raty ,których zapewne nie będą w stanie spłacić. Firma ta jeździ po całej Polsce ,organizuje tego typu spotkania i oszukuje tysiące starszych osób. Wszystko na legalu ..
  Oczywiście obiecany mi upominek-aparat fotograficzny ,okazał się chińska zabawką ,która w dodatku nie działa.
  Jeśli będzie Pan zainteresowany ,chętnie podam Panu szczegóły w e-mailu.
  Takimi procederami powinien się zajmować poważny dziennikarz.
  Na koniec proszę osoby,które zamieszczają komentarze pod tym artykułem, aby mieli cywilną odwagę przedstawić się z imienia i nazwiska.
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🙂

  Odpowiedz
  • michalzaczynski
   5 kwietnia 2018

   Szanowna Pani Katarzyno,
   problem firm naciągających podczas prezentacji na zakup sprzętu za kilka tysięcy rzeczywiście jest ogromny. wiele o tym napisano i wierzę, że można jeszcze więcej i skuteczniej. Ale ja nie zajmuje się tą tematyką i nie wiem o niej na tyle dużo, bym napisał cokolwiek naprawdę nowego czy ważnego w tej sprawie.
   Co do pana Łukasza zaś – nie zgadzam się. Bo to nie jest koloryzowanie, tylko kłamstwa i czyny, którymi zainteresowała się prokuratura. Z tego też względu uważam, że temat jest poważny. Pisze też Pani, że pan Verra jest „dobrym tylko trochę pogubionym człowiekiem”. Możliwe. Ale nie ma tygodnia bym nie dostawał mejli od kolejnych poszkodowanych przez niego osób… Ukłony. MZ

   Odpowiedz
 9. OSZUKANY
  11 października 2017

  Pan Wera – to niezaprzeczalny oszust, potwierdzony licznymi wezwaniami do zapłaty lub sądowymi nakazami do zapłaty,osobiście również takowy posiadam. Był chory i na raka, pracował z największymi jako i „model”, i „projektant” i tych twarzy jest zapewne więcej… Przestrzegam i nie polecam do żadnych kontaktów gdyż grozi chorobą zwaną „oszukaniem”.

  Odpowiedz
 10. MATEO
  16 stycznia 2018

  NIE WIERZĘ W TE BREDNIE , KTÓRE SĄ ZLECONE PRZEZ MARIOLE TURBIARZ-KTORA TRAKTUJE PANA VERRA JAK KONKURENTA , A PAN ZACZYNSKI MOCNO SIĘ ODWARZYŁ PISZĄC TAKIE BZDURY.

  OSOBIOŚCIE ZNAM ŁUKASZA, BYŁAM WIELOKROTNIE W JEGO PRACOWNI W GDYNI , SZYŁAM NA MIERE U NIEGO JUZ KILKA SUKNI , A WIEM ,ŻE DO NIEGO DO PORACOWNI CIĘZKO O TERMIN.

  TEN CHŁOPAK BARDZO CIĘZKO PRACOWAŁ NA SZYCIE PIERWSZYCH KOLEKCJI I JEST ZYWYM DOWODEM ,ŻE MAJĄC MARZENIA POTRAFIŁ PÓJSC DO PRACY NAWET DO MERKETU SPOZYWCZEGO W ROLI KASJERA…

  A WY CO OSIAGNELIŚCIE W ZYCIU?

  Odpowiedz
 11. Oszukany
  12 lutego 2018

  Panie Michale chciałbym z Panem porozmawiać ale nie na forum .LS

  Odpowiedz
 12. Wojtek
  7 kwietnia 2018

  I właśnie zobaczyliśmy Łukasza w programie „Dżentelmeni i wiesniacy”. Dziwne, że TTV go namierzyło, a prokuratura nie jest w stanie. I pan chyba ma teraz showroom w Warszawie i nadal rzeźbi jako projektant i promuje się na Instagramie, a media to trochę kupują.

  Odpowiedz
 13. Unique Club Sopot
  19 grudnia 2018

  Przez prawie 20 lat jak. Pracuje w gastronomii i rozrywce nie spotkałem większego kłamce i oszusta.
  Mialem nieprzyjemność poznać owego Gentlemana który twierdzi że jest projektantem a jest kłamcą jakich mało.

  Chętnie dołączymy do pozwu.

  Odpowiedz
  • Dave
   17 marca 2019

   Panie Kwiatek , a pan jest bez winy ?
   Całe Trójmiasto wie o tym jak Pan traktuje ludzi i to że często nadużywa narkotyków …

   Gdyby tak dobrych ludzi jak pan Verra było więcej , myśle że byłoby mniej takich jak Pan .

   Odpowiedz
 14. LS
  20 grudnia 2018

  Patrzac na jego zachowanie i postepowanie nasuwa się jedna myśl…chory psychicznie

  Odpowiedz
 15. Dave
  17 marca 2019

  Kolejna „afera koperkowa”…
  Żyjemy w kraju prawa na szczęście i dopóki komuś nie udowodni się winy ,uznaje się go za niewinnego.
  Nie znam osobiście Łukasza Werry,ale miałam okazję poznać osoby,które go znają i twierdzą,że jest dobrym człowiekiem,jedynie trochę pogubionym…
  Dlatego uważam,że oskarżenia rzucane pod jego adresem są co najmniej przedwczesne.
  Jeżeli ktoś rzeczywiście uważa,że został oszukany lub co gorsze okradziony przez niego,powinien zgłosić sprawę na policję lub od razu złożyć pozew w sądzie,zamiast wypisywać ANONIMOWE komentarze pod tym artykułem.
  Zniszczyć człowieka,obrzucić go błotem jest bardzo łatwo i zajmuje to moment…
  Efekty będą nieodwracalne.
  Co do treści publikowanych przez Łukasza na swojej stronie internetowej i profilu na Facebooku-
  większość Firm i osób prywatnych podobnie jak on konfabuluje,koloryzuje swoje życie i dokonania. Przerabiamy każde zdjęcie,czasami tak,że własna mama miała by trudność ,żeby nas rozpoznać. Robimy sobie zdjęcia ze znanymi osobami , drogimi samochodami , żeby inni nam zazdrościli. Niektórzy robią sobie fotki przed luksusowymi hotelami , chociaż nie spędzili w nich ani minuty, wrzucają na Fb ,żeby znajomi myśleli ,że byli na wczasach w tym miejscu..Zresztą każdy wie o co mi chodzi…
  Panie Michale, jako dziennikarz takiego formatu powinien się Pan zająć poważniejszymi tematami.
  Przykład-byłam w niedzielę na spotkaniu zorganizowanym przez pewna Firmę.
  Zostałam zaproszona telefonicznie. Skuszona obietnicą otrzymania drogiego upominku w zamian za przyjście na spotkanie,udałam się do hotelu w Gdańsku.
  Spędziłam tam 4 godz. i to co miałam okazję zaobserwować przerosło moje dotychczasowe wyobrażenie na temat technik marketingowych, a w tej branży pracuję od kilkunastu lat…
  Firma „X” stosując perfidne metody , kłamstwa i manipulacje naciągnęła kilkunastu nieświadomych niczego emerytów na zakup bezwartościowego sprzętu w cenach rzędu kilku tys. zł. Oczywiście na raty ,których zapewne nie będą w stanie spłacić. Firma ta jeździ po całej Polsce ,organizuje tego typu spotkania i oszukuje tysiące starszych osób. Wszystko na legalu ..
  Oczywiście obiecany mi upominek-aparat fotograficzny ,okazał się chińska zabawką ,która w dodatku nie działa.
  Jeśli będzie Pan zainteresowany ,chętnie podam Panu szczegóły w e-mailu.
  Takimi procederami powinien się zajmować poważny dziennikarz.
  Na koniec proszę osoby,które zamieszczają komentarze pod tym artykułem, aby mieli cywilną odwagę przedstawić się z imienia i nazwiska.
  Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🙂

  Odpowiedz
 16. roberto
  2 czerwca 2019

  teraz ten pan pracuje, jako ajent, kierownik salonu marki BYTOM ( VRG SA ) w Piastowie ………….

  Odpowiedz
  • Meluzy a
   10 grudnia 2019

   W salonie Bytom w Piasecznie – designer outlet.

   Odpowiedz
  • Meluzyna
   10 grudnia 2019

   W Piasecanie – designer outlet

   Odpowiedz
 17. Andrzej
  2 listopada 2019

  Pan Łukasz Werra to nałogowy kłamca i oszust. Wynajmował ode mnie mieszkanie, płacił nieterminowo, wiecznie kłamał kiedy w końcu zapłaci. W końcu moja cierpliwość się skończyła i wręczyłem mu wypowiedzenie. Przyjechałem po odbiór kluczy a tymczasem Pan Werra zostawił je pod wycieraczka bo nie miał odwagi spojrzeć mi w oczy i wytłumaczyć dewastacji mieszkania i dlaczego wciąż nie ma dla mnie pieniędzy. Odradzam wszelkie kontakty z tym kłamca i oszustem.

  Odpowiedz
 18. Gosia
  21 maja 2020

  Witam, jestem jedną z osób poszkodowanych przez Pana Werra, w związku z tym składamy zbiorowe zawiadomienie na prokuraturę. Jeśli są jeszcze jacyś poszkodowani proszę się zgłosić do Lexel Point Kancelaria Prawna kancelaria@kpkb.com.pl
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 19. Mr.Finder
  20 stycznia 2021

  Mała aktualizacja. Już brak Wery aka Werry von VERRA – teraz to Łukasz Previs
  https://previs.pl/previs-company/

  NeverEnding Story

  cytuję z fb
  „20.11.2020 roku Marka Previs otrzymała statuetkę w kategorii„najwyższa jakość pracowni krawieckich” od Magazynu Businesswomen Awards �
  PRÉVIS przede wszystkim to sztuka krawiectwa �”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz