Paryż i Salt Lake City: Fanny Latour Lambert i Ina Lekiewicz dla Unpolished

Dziś premiera!, Moda | 8 stycznia 2020 | Brak komentarzy

Wydawany w Londynie „Unpolished” to jeden z moich ulubionych magazynów. Mam też przyjemność cyklicznie doń pisać. Z najnowszego numeru tego półrocznika wybrałem dwie sesje. O komentarz do nich poprosiłem Inę Lekiewicz, założycielkę i redaktorkę naczelną, a także autorkę jednej z nich. Online – premierowo na moim blogu.

UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-067

Always on My Mind to sesja autorstwa młodej, ale już niezwykle cenionej paryskiej fotografiki, Fanny Latour Lambert.

– Od dawna podobała mi się jej estetyka. Dla mnie ważne jest, by Unpolished było platformą, gdzie fotografowie mogą pokazać sesje, które nie znalazłyby się w komercyjnych magazynach. Często odzywam się więc do nich z pytaniem, czy mają jakiś pomysł, którego nie mogą nigdzie pokazać. Tak było i tym razem – mówi Lekiewicz. 

Fanny to wschodząca gwiazda fotografii mody. Ma na koncie sesje dla magazynów Dapper Dan, i-D, Mixt(e), Numero, Vogue Ukraine (niezwykła sesja „Cyrk” TU) czy Vogue Bambini. Fotografowała dla Air France, Bimba Y Lola, Chloé, Galeries Lafayette, &Other Stories czy Pumy. Za fantastyczną sesję dla dziecięcej kolekcji H&M Studio otrzymała Creative Awards Chicago 2016 w kategorii mody (do zobaczenia TU). 

W wywiadzie dla i-D mówiła: „ Wpływ ma na mnie fotografia ulicy: Cristina Garcia Rodero, Koudelka, Diane Arbus. Najbardziej jednak inspirują mnie filmy i aktorzy. Jak, wyrażasz emocję, której przecież nie czujesz? Jak przekonujesz tym ludzi?”. I istotnie, widać w sesji na „Unpolished” rodzaj filmowej pozy. Może nawet bardziej ze starego kina. Fanny – jak przyznała – odnosi się w niej też do dzieł Toulouse’a Lautreca. Wraz z modelką Amber Witcomb w paryskiej, dekadenckiej „Always on My Mind” eksperymentowały też z łączeniem mody i kostiumów

UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-068 UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-069 UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-070 UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-071

Salt Lake City z kolei to sesja z ubraniami Gucci w roli głównej. „Gucci było pierwszą marką, która nam zaufała i zdecydowała się na sesje dedykowaną w pierwszym numerze, co z pewnością otworzyło nam wiele drzwi. Z nowym magazynem to zawsze wyzwanie: duże marki chcą zobaczyć kto wypożycza mu ubrania, zanim same zdecydują się wypożyczyć. Często zatem to zamknięte koło, z którego ciężko się wydostać. My mieliśmy dużo szczęścia (i dużo zapału by wszystkich przekonać); teraz bez problemu sample udostępniają nam takie domu mody jak McQueen, Prada, Chloe czy Valentino”, mówi Ina.

Inna rzecz związana z tą sesja – praca z Aaliyah Hydes była jej marzeniem. „Dla mnie to idealna modelka Unpolished – piękna, ale w nieoczywisty sposób. Kocham jej diastemę rozbrajający uśmiech”, przyznaje Lekiewicz.

Aaliyah jest Brytyjką pochodzącą z Kajmanów. Na ostatnich pokazach, kolekcji wiosna-lato 2020, chodziła u Balmain, Dolce & Gabana, Akris, MSGM czy Moschino. 

Jest miłośniczką sztuki (gdyby nie modeling najchętniej zostałaby kuratorką w galerii) i twórczości takich fotografów jak Steven Meisel, Mert & Marcus i Craig McDeanl. Jej hobby to animacje i jogging – szczególnie w londyńskim Hampstead Heath. Ogląda filmy Disneya, słucha rocka lat 70, RnB i Lany Del Rey.

Pytana dwa lata temu przez Harper’s Bazaar, jakiej rady udzieliłaby początkującym modelkom, odparła: „to może i banał, ale najważniejsze jest lubić siebie i wierzyć w siebie. Ludzie mody są całkiem grzeczni, ale potrafią być dosadni. W biznesie, który oparty jest na zatrudnianiu ludzi ze względu na ich wygląd, łatwo stracić pewność siebie. Musisz być szczęśliwa sama ze sobą, by po jakichś 487 odmowach usłyszeć, że jeden z projektantów zakochał się w twoim wyglądzie, co zmieni twoje zawodowe życie”. 

UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-046 UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-047 UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-048 UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-049 UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-050 UNPOLISHED_2019_Digital_AW_Aaliyah-page-051

UNPOLISHED_2019_Magazyn Unpolished kupisz w Super Salonie przy Chmielnej 10 w Warszawie i w Sztuce Wyboru przy ul. Słowackiego 19 w Gdańsku oraz online: https://store.unpolishedmagazine.com/

Moje codzienne komentarze czytaj na Facebooku <KLIK>, a ładne rzeczy, ładne miejsca i najpiękniejsze stories na IG oglądaj na Instagramie <KLIK>.

Dodaj komentarz