Premierowo na moim blogu: Vicher na wiosnę i lato 2023 – kolekcja „Sakura”.

Dziś premiera!, Moda | 22 kwietnia 2023 | Brak komentarzy

Krótko i na temat: na Vicher zawsze można liczyć. Jedna z najciekawszych, jeśli nie najciekawsza polska marka ostatnich lat, wraca z porywającą – jak na jej nazwę przystało – kolekcją i sesją.

„Sakura” (czyli kwiat / drzewo wiśni) nawiązuje do japońskiej estetyki, do „tamtejszej pochwały codzienności, bez dosłowności i oczywistości”, mówi projektantka marki Inez Wicher. Mamy typową dla jej twórczości nonszalancję, ale i formy mocno sportowe.

„Z jednej strony projektantka proponuje pochwałę zmysłowości poprzez delikatne transparentne jedwabne czy bawełniane suknie, ręcznie wycinane i zszywane niczym origami topy, spodnie luźno inspirowane tradycyjnym strojem japońskim typu hakama, czy przeskalowane rękawy będące swobodną interpretacja kimonowego rękawa, drugiej zaś – w kolekcji widoczne są charakterystyczne, geometryczne kształty i graficzne, ręcznie malowane printy”, czytamy w opisie. 

Doo tego monogram, układający się w  geometryczne formy. VHR pojawia się w różnych wariacjach na bawełnianych sukienkach oraz dresach. Oglądajcie, noście, cieszcie się.

ZDJĘCIA: Sonia Szóstak/ STYLIZACJA: Ewelina Gralak/ MUA & HAIR: Aneta Kostrzewa/ MODELKA: Temanava / Brave Models/ PRODUKCJA: Holy Protest. Na zdjęciach z ulicy Martyna Mierzejewska.

Słuchajcie moich podcastów <TU>, komentarze czytajcie na Facebooku <KLIK>, a ładne rzeczy, ładne miejsca i ładne stories oglądajcie na Instagramie <KLIK>.

Dodaj komentarz