VICHER: premierowo na moim blogu kolekcja na wiosnę – lato 2024 z tygodnia mody w Budapeszcie.

Dziś premiera!, Moda | 3 września 2023 | Brak komentarzy

Za wolnością. Przeciw patriarchatowi.

Odważnie i z rozmachem – VICHER nie zawodzi i nic nie traci na wyrazistości. Projektantka marki – Inez Wicher – swoimi niezmiennie śmiałymi formami demonstruje niezależność, siłę i pewność siebie. Jak czytamy w informacji prasowej, „kobieta VICHER robi to co chce, a nie to czego oczekują od niej inni”

Jak zaprezentowała się na Budapest Central European Fashion Week?

Niepokojące, toporne formy przeplatają się tu z subtelnymi odniesieniami. Mocne geometryczne wykończenia stoją obok złagodzonych jedwabiem podszyć. Każda stylizacja niesie za sobą znaczenie i wywołuje emocje”.

W kolekcji znajdziemy asymetryczną suknię ze stalowej tkaniny o trójwymiarowym wzorze, oversize’ove mnisze szaty, skórę i złoto, czerwień i czerń. Do tego ręcznie zszywane jeansowe fragmenty wyglądem przypominające rycerską zbroję.

Wszystkie te elementy: powiększone ramiona, pełne przepychu szerokie syrenie nogawki, wysokie kołnierze i wielkie kaptury są definicją damskiej emancypacji. Celowo stosowana asymetria symbolizuje wolność i wyrwanie się spod patriarchatu”.

Co zrozumiałe, zważywszy że za patronkę kolekcji Inez Wicher obrała Joannę D’Arc.

Kolekcja wkrótce dostępna na https://vicher.com/

Zdjęcia: HFDA / The Sparkle Content

Słuchaj moich podcastów <TU>, komentarze czytaj na Facebooku <KLIK>, a ładne rzeczy, ładne miejsca i ładne stories oglądaj na Instagramie <KLIK>.

Dodaj komentarz