COS na jesień i zimę 2022/2023 – prosto z nowojorskiego tygodnia mody.

Dziś premiera!, Moda | 15 września 2022 | Brak komentarzy

Umówmy się: w takiej scenerii COS mógłby zaprezentować same T-shirty, a i tak wyszłoby spektakularnie. Szczęśliwie panorama Manhattanu była tylko jedną z wielu atrakcji pokazu, którym marka zadebiutowała na nowojorskim fashion weeku.

Zobaczcie jej najnowszą propozycję, w tym świetne garnitury, wprowadzoną po raz pierwszy linię wieczorową oraz płaszcze. Te ostatnie to chyba mój ulubiony element garderoby COSa. Mam ich kilka, zarówno lekkich na wiosnę, jak i wełnianych, ciepłych, i noszę nieustannie, czego dowodem choćby zdjęcia na moim Instagramie.

Sama kolekcja to ukłon w stronę lat 70. i 90., intensywna paleta barw oraz wyrafinowany, dość minimalistyczny design, który sprawia, że w COSie wygląda się po prostu szykownie.

Z ciekawostek, torby wykonano z Desserto, „skóry” z kaktusa, opracowanej przez meksykańskie laboratorium, nagrodzone m.in. Green Product Award.

Około 92% kolekcji uszyto z surowców pozyskanych w bardziej zrównoważony sposób, z cekinami z recyklingu i wełną RWS (więcej o znaczeniu certyfikatów i standardów przeczytacie TU) włącznie. 

Kolekcja dostępna jest w sklepach stacjonarnych (w Polsce jest ich siedem) i online.

PS. Fashion week, i w ogóle pokazy, nie należą do wydarzeń szczególnie przyjaznych środowisku, toteż COS współpracował z paryskim Bureau Betak, agencją, która otrzymała certyfikat ISO 20121 w dziedzinie zrównoważonego zarządzania tego typu imprezami. Dzięki temu elementy scenografii pokazu zostały wypożyczone lub zostaną po niej przekazane w darowiznach.

O równościowej kampanii COS i o tym, dlaczego tak lubię tę markę, przeczytacie TU.

Słuchajcie moich podcastów <TU>, komentarze czytajcie na Facebooku <KLIK>, a ładne rzeczy, ładne miejsca i ładne stories oglądajcie na Instagramie <KLIK>.

Dodaj komentarz